JAK BYĆ EKO, czyli wiersze o ekologii

miniaturka.jpg

Konkurs ogólnomiejski w naszym przedszkolu

28 września w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z miejskich przedszkoli w Puławach pt. "Jak być Eko, czyli wiersze o ekologii" organizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Celem konkursu była edukacja ekologiczna dzieci, rozbudzanie zainteresowania otaczającą przyrodą i uwrażliwienie na jej piękno, propagowanie idei czystego środowiska, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, zagospodarowanie odpadów przydatnych do ponownego wykorzystania lub przetworzenia, a także rozbudzanie pasji recytatorskich, wzbogacenie wiadomości z zakresu literatury rodzimej i obcej oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem polskim.

W konkursie udział wzięło 19 przedszkolaków z 11 przedszkoli, którzy nie tylko zaprezentowali utwory o tematyce ekologicznej, ale również przygotowali stroje artystyczne z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Małych artystów głośno oklaskiwali znakomici goście z Urzędu Miasta, Panie Dyrektorki z puławskich przedszkoli oraz nauczycielki, które włożyły trud w przygotowanie najmłodszych. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe nagrody, dyplomy oraz słodki poczęstunek.

Przedszkole nr 7 w Puławach

24-100 Puławy

ul. C. K. Norwida 30

mp7@um.pulawy.pl

81 458 63 90

81 458 63 91

Powrót na początek strony