Baza przedszkola

Miejskie Przedszkole Nr 7 w Puławach mieści się w wolnostojącym, dwukondygnacyjnym budynku przy ulicy C. K. Norwida 30. Charakterystyczną cechą naszego przedszkola jest stojący na placu Słoń-zjeżdżalnia, dzięki któremu wszyscy szybko lokalizują nasze przedszkole. Jesteśmy placówka 5 – oddziałową, pracującą w godzinach od 6.00 do 16.00. Posiadamy 125 miejsc dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Lokalizacja oraz otoczenie stwarzają optymalne warunki do pobytu dzieci w przedszkolu. Budynek spełnia wszystkie normy oraz standardy bezpieczeństwa i higieny pracy. W roku 2013 przeprowadzono termomodernizację budynku. Przedszkole posiada dobrze wyposażoną bazę dydaktyczno – bytową.

Każdy oddział posiada własną salę zajęć z zapleczem sanitarnym. Kolorowe, funkcjonalne sale wyposażone są w różnorodne sprzęty, środki dydaktyczne, kąciki tematyczne, zabawki, gry dostosowane do wieku dzieci. Wyposażenie łazienek przystosowane jest do wieku i wzrostu dzieci.

W przedszkolu znajduje się, wyremontowana w 2017r., kuchnia, która spełnia najwyższe wymogi i standardy. Jej wyposażenie stanowią nowoczesne sprzęty, które wykorzystywane są do przygotowywania smacznych domowych posiłków.

Pomieszczenia, w których przebywają dzieci są duże i przestronne. Posiadamy dużą szatnię, w której każdy przedszkolak może swobodnie ubrać się i rozebrać.

Zaletą naszego przedszkola jest duży ogród pełen zieleni, krzewów i drzew dających cień w słoneczny dzień. W roku 2014 dokonano modernizacji placu zabaw dla dzieci. Jest on wyposażony w nowoczesne, kolorowe urządzenia rekreacyjno – sportowe, piaskownicę, drabinki, huśtawki, karuzelę i kolorowy pociąg. Sprzęt posiada wymagane certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.

W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa dzieci dodatkowym atutem przedszkola jest monitoring zewnętrzny.

Przedszkole nr 7 w Puławach

24-100 Puławy

ul. C. K. Norwida 30

mp7@um.pulawy.pl

81 458 63 90

81 458 63 91

Powrót na początek strony